Особливості сучасних авіаперевезень в Україні - GLC - Grand Logistics Company
Обрати сторінку

Перевезення різних товарів або продукції завжди були і залишаються одним з основних видів економічних взаємовідносин між країнами. Розвивається технічний прогрес і паралельно - вантажоперевезення. Впроваджуються сучасні технології та нові засоби для транспортування, в числі яких важливу роль відіграють авіаперевезення.

вантажоперевезення

Трішки історії

Історія авіаперевезень починається з перших десятиліть 20-го століття. Спочатку не було спеціальних літаків, які проектувалися саме для авіаперевезень. Одним з перших прототипів транспортних літаків є Arado Air 232. Цей апарат був створений в Німеччині. У той час як вантажних машин частіше застосовували «Дуглас» DC-3. Сьогодні більшістю великих авіавиробників випускаються потужні вантажні лайнери, як правило, створюються на базі вже експлуатованих пасажирських моделей. Найбільш популярними в їх числі, є Airbus A330, McDonnell Douglas, MD Boeing 747, і ін. При цьому є й суто транспортні лайнери. Особливе місце в їхньому списку займають українські машин знаменитого АКБ «Антонова» АН-124 «Руслан» і АН-225 «Мрія».

Порівняно за невеликий відрізок часу вантажні авіаперевезення отримали велику популярність. Розвиток міжнародної торгівлі і значне зростання вантажопідйомності авіатранспорту зробили повітряні перевезення доступнішими для великої кількості замовників. Сьогодні система світового авіаційного транспорту налічує понад 600 авіатранспортних компаній. За належністю вони класифікуються на державні, приватні і корпоративні підприємства.

Переваги та недоліки авіаперевезень

Авіаційні вантажоперевезення цінуються у всьому світі. Вони досить універсальні і можуть забезпечити швидку доставку вантажів на великі відстані. Незалежно від географічного положення держав Авіавантажна перевезення дозволяють мати швидкий і надійний доступ до віддалених ринків і глобальним ланцюгах поставок. Це дуже важливо для впровадження передової міжнародної практики ведення бізнесу, включаючи оперативне управління запасами і випуск продукції за замовленням.

Авіавантажні перевезення є ефективним фактором стимулювання економічного прогресу в країнах, що розвиваються, оскільки вони пов'язують ринки на різних континентах.

Конкурентні переваги авіаперевезень

  • Висока швидкість доставки. Цим якістю авіаперевезення не порівняти ні з одним іншим відомим видом перевезень. Бувають такі вантажі, які необхідно переправити на досить великі відстані за мінімальний час, наприклад, швидкопсувні продукти, цінні речі, органи для трансплантації і т.д.
  • Незалежність від складності географічного ландшафту. Це важливо, коли потрібно переправити вантажі в найвіддаленіші куточки, де немає доріг, і іншим видом транспорту не добратися.
  • Надійність і безпека. Провести розкрадання на висоті - досить складне завдання. Тому не потрібні додаткові витрати на супровід.
  • Онлайн-контроль. Легко відстежити місце розташування літака і вантажу всередині нього. Звичайний датчик з GP-сигналом контролює статус через супутник.
  • Практичність. Скорочується кількість митних пунктів, які необхідно пройти при доставці вантажів всередину іншого континенту.

Плюсів не буває без мінусів

З основних недоліків авіаперевезень можна виділити високу ціну на даний вид послуг. При цьому оформлення необхідного пакету документів і законодавчих актів країн відправлення та призначення відповідно до вимог ІАТА для міжнародних перевезень вантажів доставляє певну складність і відповідальність. Доставка вантажів від відправника безпосередньо одержувачу неможлива без участі іншого виду транспорту. Існує велика залежність від погодних умов, що може привести до збільшення термінів транспортування продукції.

авіаперевезення

Класифікація авіаперевезень

Повітряні перевезення класифікуються за направленням, категорії вантажів і варіанту завантаження:

  • генеральні (прості);
  • попутні;
  • збірні;
  • човникові.

Головною перевагою простих перевезень є низька вартість. До цього класу належать авіаперевезення, які передбачають транспортування основного вантажу до пункту призначення. У цьому випадку замовником виступає власник вантажу.

Попутними називаються перевезення, які використовують попутні, вільні літаки.

Збірні - найбільш часто використовуваний варіант для транспортування окремих, невеликих партій. Для таких перевезень збирають на складі штучні вантажі і відправляють тоді, коли накопичується достатня кількість для повного завантаження конкретного авіалайнера. Така транспортування відрізняється найменшою собівартістю.

Човникові перевезення частіше використовуються для задоволення потреб авіапасажирів. Особливість такого виду в тому, що транспорт повертається в пункт свого призначення, як правило, вже без пасажирів.

За основними напрямками класифікація авіаперевезень з України або назад наступна Європа, США, Близький Схід, СНД і Азія.

Особливості доставки вантажів

Авіавантажами можуть бути зразки продукції, сировина, обладнання, благодійна допомога і навіть тварини вагою від 25 кг. Пункт відправки і доставки - будь-яке місце на земній кулі, де є відповідна площадка для зльоту і посадки літака (вертольота). При необхідності можливе скидання вантажу з парашутом.

У міру просування по ланцюга доставки, вантаж проходить через цілий ряд структур з різними обов'язками. У їх числі авіакомпанії, поштові оператори, транспортні підприємства і агенти по наземній обробці.

Доставка вантажів по повітрю здійснюється як вантажними, так і пасажирськими літаками. Вибір конкретного варіанту визначається в залежності від наступних параметрів:

  • Вага та розміри (габарити). Пасажирські авіалайнери мають меншу місткість вантажних відсіків в порівнянні з транспортними апаратами.
  • Маршрут. Левова частка світових авіакомпаній не виконує вантажні рейси, в тому числі і в Україні. Винятком є дорогі чартерні польоти.
  • Наявність місць - при відправці вантажів повітряним транспортом враховуються так звані провізні ємності конкретної авіакомпанії.
  • Тарифи. Досить часто вантажовласникам не рентабельно платити високу вартість транспортування. Вантажні рейси зазвичай дорожче пасажирських маршрутів.

авіаперевезення

Організація авіаперевезень є досить складною процедурою. Взятися за їх реалізацію можуть лише великі транспортні компанії, в числі яких Grand Logistics CompanL. У нашому штаті кваліфіковані фахівці, що забезпечують взаємодію з партнерами у всіх куточках світу. Компанія завжди робить все можливе, щоб при мінімальних витратах клієнти змогли отримати максимальну вигоду від перевезень повітряним транспортом.