Білорусь і Україна обговорили новий "Шовковий шлях"

03 березня 2016р
Глави митних відомств Білорусі та України обговорили питання взаємодії в роботі з транспортними засобами та вантажами, які будуть слідувати по Шовковому шляху.
Зустріч голови Державного митного комітету Білорусі Юрія Сенько і голови Державної фіскальної служби України Романа Насирова проходила в пункті пропуску "Нова Гута".
За словами Юрія Сенько, у обох країн є інтерес до спілкування з даної теми. "Тому ми обговорили варіанти можливого руху транспортних засобів, готовність прикордонної та транспортної інфраструктури до обробки можливих потоків вантажів, а також домовилися продовжити обмін думками в подальшому", - сказав він.
В цілому робоча зустріч, на його думку, виявилася дуже продуктивною за кількістю домовленостей в питаннях, які необхідно вирішувати на ділянках кордону. Зокрема, дано доручення експертам відпрацювати положення про взаємне визнання операцій митного контролю, що дозволить зменшити час перебування транспортних засобів у пунктах пропуску.
Наприклад, мова йде про такі операції, як сканування транспортних засобів за допомогою рентген-контролю, а також їх зважуванні. "Результатами такого контролю можна цілком нормально обмінюватися, а надані дані будуть прийматися суміжної стороною з користю для митного контролю", - вважає Юрій Сенько.
Обговорено і інші питання по інформаційному обміну. Зокрема, дана висока оцінка роботи системи ПРІНЕКС, яка введена в 2015 році в лад на білорусько-українському кордоні. З її допомогою планується будувати програмні комплекси, що дозволяють вести інформаційний обмін.
Сторони домовилися створити експертні групи, щоб протягом кварталу опрацювати теми, озвучені на робочій зустрічі, визначити характер і обсяги інформаційних ресурсів і відомостей, обмін якими необхідно налагодити. "Після цього відбудеться ще одна зустріч на рівні керівників відомств, на якій планується підписати відповідні документи", - підкреслив голова Державного митного комітету Білорусі.
Підпишіться на розсилку.
Останні новини
Вантажні перевезення з Чехії до України під час воєнного стану
Чехія є важливим економічним партнером України. У країні добре розвинені машинобудування, металургійна та хімічна промисловість, приладобудування, виробництво електроніки та промислового обладнання, автомобілебудування, фармацевтична галузь. І зараз,...
читати більшеВантажні перевезення Польща-Україна у 2022 році
Напад російських окупаційних військ на Україну торкнувся абсолютно всіх галузей та сфер діяльності, у тому числі й міжнародних вантажоперевезень. До цього слід додати напружені політичні та економічні відносини з республікою Білорусь, через яку...
читати більшеРелокація бізнесу на західну Україну: де знайти надійного перевізника?
Компанія GLC бере активну участь в евакуації бізнесу на захід України з регіонів, де ведуться бойові дії. Співробітники логістичної компанії мають великий досвід організації внутрішніх та міжнародних вантажоперевезень різними видами транспорту, та готові до...
читати більше