Білорусь і Україна обговорили новий "Шовковий шлях" - GLC - Grand Logistics Company
Обрати сторінку

Білорусь і Україна обговорили новий "Шовковий шлях"

03 березня 2016р

Глави митних відомств Білорусі та України обговорили питання взаємодії в роботі з транспортними засобами та вантажами, які будуть слідувати по Шовковому шляху.

Зустріч голови Державного митного комітету Білорусі Юрія Сенько і голови Державної фіскальної служби України Романа Насирова проходила в пункті пропуску "Нова Гута".

За словами Юрія Сенько, у обох країн є інтерес до спілкування з даної теми. "Тому ми обговорили варіанти можливого руху транспортних засобів, готовність прикордонної та транспортної інфраструктури до обробки можливих потоків вантажів, а також домовилися продовжити обмін думками в подальшому", - сказав він.

В цілому робоча зустріч, на його думку, виявилася дуже продуктивною за кількістю домовленостей в питаннях, які необхідно вирішувати на ділянках кордону. Зокрема, дано доручення експертам відпрацювати положення про взаємне визнання операцій митного контролю, що дозволить зменшити час перебування транспортних засобів у пунктах пропуску.

Наприклад, мова йде про такі операції, як сканування транспортних засобів за допомогою рентген-контролю, а також їх зважуванні. "Результатами такого контролю можна цілком нормально обмінюватися, а надані дані будуть прийматися суміжної стороною з користю для митного контролю", - вважає Юрій Сенько.

Обговорено і інші питання по інформаційному обміну. Зокрема, дана висока оцінка роботи системи ПРІНЕКС, яка введена в 2015 році в лад на білорусько-українському кордоні. З її допомогою планується будувати програмні комплекси, що дозволяють вести інформаційний обмін.

Сторони домовилися створити експертні групи, щоб протягом кварталу опрацювати теми, озвучені на робочій зустрічі, визначити характер і обсяги інформаційних ресурсів і відомостей, обмін якими необхідно налагодити. "Після цього відбудеться ще одна зустріч на рівні керівників відомств, на якій планується підписати відповідні документи", - підкреслив голова Державного митного комітету Білорусі.

Підпишіться на розсилку.

Останні новини

Що таке і навіщо потрібне перевезення тралом?

Прицеп трал - это вид прицепов, который предназначен для транспортировки грузов на любые расстояния. Это один из наиболее безопасных в логистике прицепов. Тралы в перевозках сводят все риски к нулю. Використання трала для перевезення стає необхідним, коли стандартні...

читати більше

Що являє собою товарно-транспортна накладна (ТТН) у контексті вантажоперевезень?

Перевозка товаров и материальных ценностей для юридических лиц обычно включает в себя сотрудничество с логистическими компаниями. В процессе оформления бухгалтерских документов необходимо согласовать пакет документов с перевозчиком, а основным доказательством...

читати більше

Перевезення небезпечного вантажу (ADR): суть і процес

Опасный груз - это различные вещества, способные создавать угрозу для здоровья человека или негативно влиять на окружающую среду. Это могут быть кислоты, красители, медицинские средства, аккумуляторы, топливо и другие вещества, используемые в быту или промышленности....

читати більше