Правила перевезення негабаритних вантажів - блог GLC
Обрати сторінку
Негабаритним (великогабаритним) вважається вантаж, розміри і обсяги якого не дозволяють перевозити його в стандартному транспортному засобі, і перевищують норми прописані в ПДР (правила дорожнього руху). Часто негабаритний вантаж є ще і великоваговим, так як його маса перевищує гранично допустимі навантаження на осі транспортного засобу. Доставка негабаритних вантажів має ряд особливостей, і довіряти цей процес потрібно тільки професіоналам. В іншому випадку можуть виникнути серйозні проблеми, які негативно позначаться на термінах транспортування, збереженням вантажу, і кінцеву вартість послуг. Також можуть виникнути питання з боку автоінспекції.

Особливості перевезення негабаритних вантажів

Щоб правильно організувати доставку негабаритного або великовагового вантажу необхідно обов'язково враховувати ряд важливих факторів.

 1. Технічні характеристики рухомого складу.
 2. Наявність обмежень і пропускна здатність транспортних магістралей. Наприклад, для автомобільних вантажоперевезень це і стан дорожнього покриття і максимально допустимі навантаження на певних ділянках дороги та інше.
 3. Габаритні розміри і вантажопідйомність мостів.
 4. Розміри тунелів.
 5. Наявність високовольтних ліній електропередач і зв'язку, ж / д переїздів, газових магістралей.
Це далеко не повний перелік, так як доставка негабаритів і важкоатлетів зазвичай вимагає індивідуального підходу до організації процесу. співробітники Grand Logistics Company завдяки досвіду і професіоналізму здійснюють підбір найбільш відповідного транспорту, грамотно складають маршрут і підбирають водіїв найвищої кваліфікації.

Правила транспортування вантажу негабаритного розміру

Внутрішні і міжнародні перевезення негабаритних вантажів можуть здійснюватіся різними видами транспорту - залізничним, автомобільним, повітряним і водним.

При цьому визначення для такого вантажу і перелік основних вимог до його транспортуванні може відрізнятися. Але все це спрямовано на забезпечення безпеки процесу і збереження перевезеної продукції. Розглянемо основні правила транспортування негабариту автотранспортом:

 • Вантаж не повинен порушувати стійкість транспортного засобу;
 • Чи не закривати огляд водієві;
 • Бути безпечним для оточуючих і не створювати аварійних ситуацій;
 • Не порушувати цілісність асфальту або іншого дорожнього покриття;
 • Тримати для других учасників дорожнього руху, розмітку та дорожні знаки.
 • Не створювати шум у процесі руху;
 • Тримати світло фар, ходові та габаритні вогні, номерні знаки;
 • Повинен мати відповідне маркування, а при транспортуванні в нічний час, бути оснащений спеціальними світловідбіваючімі елементами (білого і червоного кольору).

Крім цього існує ряд вимог до погодних умов і швидкісного режиму, при пересуванні по трасі, швидкість не повинна перевищувати 60 км / год, а по мосту - 15 км / ч. Автоперевезення негабаритних вантажів, ширина якого більше 4-х метрів, здійснюється обов'язково в супроводі додаткового транспорту. Важливо розуміти, що доставка великогабаритного вантажу - це трудомісткий, складний і дуже відповідальний процес, впоратися з яким під силу тільки професійним логістичним компаніям.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ? задайте їх менеджеру