Вантажні перевезення Україна-Європа, основні тенденції - блог GLC
Обрати сторінку

Міжнародні вантажоперевезення в Європу - це один з найважливіших факторів, що впливають на ефективність роботи підприємств, які регулярно здійснюють імпортно-експортні операції. У зв'язку з карантинними обмеженнями, викликаними всесвітньою пандемією, сфера транспортних послуг, продемонструвала хорошу стійкість, хоча деяким компаніям довелося витримати зменшення обсягів більш ніж на 50%. З настанням 2021 року ситуація на ринку почала поступово змінюватися в кращу сторону, зокрема, це проявляється в активізації вантажних перевезень Україна-Європа. Разом з цим, майже у всіх країнах Євросоюзу і у Великобританії були прийняті нововведення, що стосуються обмежень пересування по дорогах в різних країнах, змін в торгових відносинах, посилення вимог до дотримання правил дорожнього руху, а також режимів роботи і відпочинку.

Огляд основних змін

Щоб активно працювати і розвиватися логістичні компанії повинні якомога швидше адаптуватися до нових умов. Потенційні замовники повинні розуміти, що все це звичайно вплине і на вартість вантажоперевезення по Європі.

Великобританія і брексит

Уряд країни, в зв'язку з виходом з ЄС ввів ряд нових правил, і основні положення розмістив на офіційному сайті. Нововведення стосуються:

  • Переліку необхідних документів;
  • Порядку проходження контролю при перетині кордону;
  • Доступу до портів;
  • Особливостей страхування вантажів та інші.

Припис про євровіньєт

Зміни стосуються зниження граничної ваги вантажних автомобілів, на який діє норма оплати проїзду. У найближчому майбутньому, величина дорожнього збору також регулюватися в залежності від рівня викидів СО2.

Єдина система ERRU

На території більшості європейських держав вводиться система ERRU, яка є єдиною для всіх країн. Вона буде оцінювати в балах надійність вантажоперевізників, на підставі зафіксованих порушень діючих правил і норм європейського законодавства в сфері транспорту, передбачених регламентом 2016/403. Штрафні бали нараховуються в залежності від ступеня серйозності, і при перевищенні порогового рівня, у компанії можуть забрати ліцензію.

Вимоги до зимових шин

У багатьох європейських державах, і зокрема в Німеччині і Франції, набули чинності нові правила, спрямовані на регулювання оснащення вантажних автомобілів зимовими шинами. Тут вказані терміни (01.11 - 15.04), а також вимоги до маркування шин, які допускається застосовувати в цей період часу.

Збільшення дорожніх зборів

В Австрії, ставки по оплаті дорожніх зборів збільшуються в межах 1,4% - 2%. Розраховуватися будуть по 2-м показниками. Основний - це за кілометраж, додатковий - за забруднення повітря (з урахуванням максимально допустимих значень). При цьому з транспортних засобів з водневим приводом і електродвигунами двигунами додатковий збір стягуватися не буде.

Обмеження і заборона на пересування вантажних машин у нічний час в Альпах

Доставка вантажу з Європи, через перевал Бреннер, в нічний час дозволяється тільки для певних видів вантажів:

  • Продукція з обмеженим терміном зберігання;
  • Спецтранспорт для невідкладної медичної допомоги;
  • Доставка друкованих видань;
  • Перевезення тварин.

Також дозволяється пересування вантажних автомобілів (при наявності підтверджуючої документації), що прямують під завантаження або розвантаження на залізничні термінали в Вьоргль і Халле.

Інші важливі моменти

Плануючи вантажоперевезення з Європи слід враховувати, що в деяких країнах робиться пріоритет на певні види транспорту, що в першу чергу пов'язано з турботою про екологію. Наприклад, в Данії вже діють змінені правила щодо ділянок доріг, мультимодальних перевезень і каботажних операцій. У Швейцарії, планується поступове переведення доставки товарів в Альпах, з автомобільного транспорту на залізничний.

Крім цього зміни торкнулися і деяких пунктів правил дорожнього руху, правил отримання дозволів на здійснення міжнародних вантажоперевезень, і отримання спеціальних дозволів на транспортування небезпечних вантажів, комплектацію аптечок, вимог РТО, правил руху ТЗ в зонах автоматичних габаритів та ваги і деякий інші.

Пристосуватися до всіх цих змін і максимально швидко адаптуватися під нові умови роботи буде набагато легше великим транспортним компаніям, для яких доставка з Європи в Україну - це одне з основних напрямків діяльності.

 

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру