Білорусь і Україна обговорили новий "Шовковий шлях" - GLC - Grand Logistics Company
Обрати сторінку

Білорусь і Україна обговорили новий "Шовковий шлях"

03 березня 2016р

Глави митних відомств Білорусі та України обговорили питання взаємодії в роботі з транспортними засобами та вантажами, які будуть слідувати по Шовковому шляху.

Зустріч голови Державного митного комітету Білорусі Юрія Сенько і голови Державної фіскальної служби України Романа Насирова проходила в пункті пропуску "Нова Гута".

За словами Юрія Сенько, у обох країн є інтерес до спілкування з даної теми. "Тому ми обговорили варіанти можливого руху транспортних засобів, готовність прикордонної та транспортної інфраструктури до обробки можливих потоків вантажів, а також домовилися продовжити обмін думками в подальшому", - сказав він.

В цілому робоча зустріч, на його думку, виявилася дуже продуктивною за кількістю домовленостей в питаннях, які необхідно вирішувати на ділянках кордону. Зокрема, дано доручення експертам відпрацювати положення про взаємне визнання операцій митного контролю, що дозволить зменшити час перебування транспортних засобів у пунктах пропуску.

Наприклад, мова йде про такі операції, як сканування транспортних засобів за допомогою рентген-контролю, а також їх зважуванні. "Результатами такого контролю можна цілком нормально обмінюватися, а надані дані будуть прийматися суміжної стороною з користю для митного контролю", - вважає Юрій Сенько.

Обговорено і інші питання по інформаційному обміну. Зокрема, дана висока оцінка роботи системи ПРІНЕКС, яка введена в 2015 році в лад на білорусько-українському кордоні. З її допомогою планується будувати програмні комплекси, що дозволяють вести інформаційний обмін.

Сторони домовилися створити експертні групи, щоб протягом кварталу опрацювати теми, озвучені на робочій зустрічі, визначити характер і обсяги інформаційних ресурсів і відомостей, обмін якими необхідно налагодити. "Після цього відбудеться ще одна зустріч на рівні керівників відомств, на якій планується підписати відповідні документи", - підкреслив голова Державного митного комітету Білорусі.

Підпишіться на розсилку.

Останні новини

Розвиток інклюзивної логістики: доступне середовище для всіх

Инклюзивная логистика – это система, обеспечивающая доступность логистических услуг для людей с ограниченными возможностями. Она учитывает потребности людей с различными физическими, сенсорными и когнитивными ограничениями, делая логистические процессы более...

читати більше

Доставка вантажів в умовах стихійних лих: виклики та рішення

Стихийные бедствия, такие как наводнения, землетрясения, ураганы и лесные пожары, могут иметь разрушительные последствия для инфраструктуры и жизнедеятельности людей. В таких ситуациях доставка жизненно важных грузов в пострадавшие районы становится особенно сложной...

читати більше

Дрони в логістиці: перспективи та виклики

Дрони, або безпілотні літальні апарати (БПЛА), вже давно використовуються у військових цілях. Однак останніми роками вони стали також активно застосовуватися в цивільній сфері, зокрема в логістиці. Дрони мають низку переваг, які роблять їх привабливими...

читати більше