Оптимальний варіант вантажного перевезення з Європи - блог GLC
Обрати сторінку

Ефективність роботи будь-якого комерційного підприємства залежить від багатьох умов, і логістика є одним з найважливіших чинників. Найбільш актуально це для компаній, діяльність яких безпосередньо пов'язана з імпортно-експортними операціями. Тому оптимізації процесів вантажоперевезення в Європу і в зворотному напрямку приділяється досить багато часу.

Вибір найбільш відповідного способу доставки

Фахівці однієї з найбільших логістичних компаній України GLC діляться своїм досвідом і знаннями, в питанні правильного вибору кращого варіанту вантажних перевезень. Тут багато що залежить від того, як підприємство планує здійснювати доставку - своїми силами або замовляючи послуги транспортної компанії. У більшості випадків, другий варіант є кращим. При цьому звертатися рекомендується в перевірені, великі організації, які мають свій власний парк транспортних засобів, а також партнерські відносини з іншими зарубіжними і вітчизняними перевізниками.

 

Другий важливий момент - підбір транспортного засобу. Тут теж є багато своїх тонкощів. Наприклад, укладаючи договір з Grand Logistics Company, доставка вантажу з Європи може здійснюватися різними способами.

 1. Автомобільним транспортом. Вважається найбільш універсальним і доступним. Для цього використовуються різні типи вантажних автомобілів, що розрізняються своїм призначенням, технічними характеристиками, вантажопідйомністю і місткістю. В основному це - бортові і тентовані фури, зерновози, ізотермічні фургони, рефрижератори, автопоїзда, цистерни, автовози, платформи, лісовози і деякі інші.
 2. Залізничними вагонами. Даний варіант підходить для перевезення великих партій товарів, а також великогабаритних та великовагових вантажів - листовий і трубний прокат, руда, вугілля, промислове обладнання, сільськогосподарська продукція, продукти харчування, деревина, паливо, масло.
 3. Морьскими суднами. Це найбільш доступний, за своєю вартістю, спосіб доставити великі обсяги вантажів на далекі дистанції. Часто використовується при організації мультимодальних перевезень, а також при доставці збірних вантажів.
 4. Авіаперевезення. Найшвидший спосіб, який ідеально підходить для оперативної доставки термінових і особливо цінних вантажів, документації, продукції медичного призначення.

Кожен з цих способів має свої плюси і мінуси. Зокрема, повітряний транспорт є найдорожчим і доступний не в усіх регіонах. Морське сполучення теж має обмеження, так як не всі європейські держави мають прямий вихід до світового океану. Доставка з Європи по залізниці пов'язана з досить складною процедурою документального оформлення, а також необхідністю додаткових робіт з перевантаження товару і термінальних послуг, що пов'язано з різницею стандартів ширини колії.

Розробка найбільш підходящого маршруту. Від цього теж багато в чому залежить кінцева вартість вантажоперевезення по Європі. Тут часто найбільш вигідний варіант може бути не самим коротким, а наприклад, з дозавантаженням попутним вантажем. Також при складанні маршруту обов'язково враховують наявність платних ділянок доріг, вимоги по ваго-габаритних нормам, і необхідність проїжджати автоматичні зони контролю.

Серед інших чинників, що впливають на вибір способу доставки, можна виділити наступні моменти:

 • Чи є строгі обмеження по термінах;
 • Тип і характер продукції, що перевозиться;
 • Обсяг і маса вантажу;
 • Особливості упаковки;
 • Наявність певних вимог - температурний режим, підвищені санітарно-гігієнічні норми, використання спеціальної техніки і так далі;
 • необхідність додаткових послуг - митне очищення, документальний супровід. експедирування, охорона та інші;
 • Маршрут і доступність для транспорту в залежності від конкретного сезону;
 • Що включає пакет супровідної документації (наприклад, для Великобританії, після її виходу з ЄС, він дещо змінений);
 • Порядок проходження кордону.

Крім цього, в багатьох країнах ЄС з 2021 р були введені нові правила, що стосуються сфери вантажоперевезень. Тому вибір найбільш вигідного способу вантажоперевезення з Європи найкраще довіряти професійним логістам, які, за обов'язком своєї роботи, стежать за всіма змінами в законодавствах і враховують їх при організації процесу. Нерідко буває, що найбільш оптимальним варіантом є використання комбінованих перевезень, що дає можливість одночасно скоротити час доставки і зменшити витрати на її організацію.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру