Війна, розв'язана РФ проти України, назавжди змінила життя всіх українців, а також торкнулася абсолютно всіх сфер діяльності, галузі промисловості, у тому числі й бізнесу у сфері внутрішніх та міжнародних вантажних перевезень. Чітко налагоджені за багато років логістичні ланцюжки перестали працювати, відсутність авіасполучення, блокада морських портів, зруйновані нафтопереробні підприємства, постійні обстріли та ракетні удари по об'єктах інфраструктури, включаючи великі складські комплекси та митні термінали. Все це змусило вантажотранспортні компанії буквально за лічені дні практично повністю розбудовувати свою діяльність. До цього слід додати звільнення з ринку логістичних послуг багатьох великих зарубіжних компаній. Все це звичайно ж позначилося і вартості вантажних перевезень по Україні, термінах та якості послуг.
З якими труднощами зіткнулися українські вантажоперевізники
Логістика в умовах воєнного часу є критично важливою. При цьому українська логістична індустрія з початком повномасштабного вторгнення російських військ зіткнулася з цілою низкою серйозних проблем.
- Необхідність переорієнтації на доставку гуманітарних та найнеобхідніших вантажів.
- Більшість комерційних підприємств були тимчасово закриті або припинили свою діяльність.
- Різке подорожчання палива.
- Ліміти палива.
- Необхідність зміни відпрацьованих маршрутів та їх заміни на нові, безпечніші.
- Більшість великих логістичних терміналів потрібно було терміново евакуювати в інші регіони.
- Дефіцит складських площ.
- Нестача кваліфікованих водіїв, логістів та менеджерів.
Крім цього, змінився і принцип побудови ланцюга доставки вантажів, наприклад, у східні області вирушає фура з необхідною продукцією, а назад повертається порожньою, оскільки більшість комерційних підприємств, у перші місяці російської агресії, перевезли свої виробничі цехи до західних регіонів країни. Все це зрештою позначилося і на зростанні ціни на вантажоперевезення Україною.
Перспективи подальшого розвитку
У таких складних умовах змогли вистояти і продовжити свою діяльність переважно великі представники українського логістичного бізнесу, зокрема «Grand Logistics Company». Пояснюється потужною матеріально-технічною базою, наявністю власне парку транспортних засобів, у тому числі техніки спеціального призначення, великий досвід діяльності в даній сфері та штат висококваліфікованих фахівців.
Наразі перед вантажотранспортними підприємствами стоять завдання подальшої модернізації та автоматизації логістичних процесів, активного впровадження цифрових технологій, а також налагодження нових маршрутів доставки товарів усередині країни. Це дозволить оптимізувати більшість робочих процесів, звести до мінімуму людський фактор, покращити якість послуг, що надаються, знизити ймовірність тривалих простоїв і неефективного використання техніки, забезпечити можливість відстеження вантажу по всьому маршруту і в будь-який час. На думку експертів, все це надалі дозволить дещо знизити ціну на вантажні перевезення Україною. Але це станеться не так швидко, тому що найближчими місяцями ціни в кращому випадку залишаться на колишньому рівні або навіть дещо зростуть. Сьогодні дуже часто продукція доставляється об'їзними дорогами, що збільшує загальний кілометраж і займає більше часу, оскільки у пріоритеті завжди залишається максимальна безпека для життя та здоров'я всіх учасників логістичного процесу. Дізнатись актуальну ціну на доставку конкретного вантажу з одного населеного пункту України до іншого можна у менеджерів компанії «GLC».