Як змінилася вартість вантажних перевезень у 2022 році? - GLC - Grand Logistics Company
Обрати сторінку

Ринок послуг у сфері внутрішньої та міжнародної логістики у 2022 році суттєво змінився. В основному це пов'язано з війною, яку Росія розв'язала проти України. До цього слід додати карантинні обмеження, які ще продовжують діяти на території багатьох європейських та азіатських країн, а також гострий дефіцит кваліфікованих водіїв. Все це призвело до того, що ціна на вантажоперевезення, як усередині країни, так і за кордоном, значно зросла, і за прогнозами експертів ще не досягла свого максимуму.

Головні тенденції у сфері доставки вантажів

Напад російських окупаційних військ на Україну практично повністю зруйнував налагоджені логістичні ланцюжки. Це стосується не лише транспортування продукції всередині країни, а й міжнародних вантажних перевезень. По-перше, постійні обстріли та ракетні удари зруйнували багато транспортних магістралей, мостів, нафтобаз, складських комплексів та інших критично важливих об'єктів інфраструктури. Незважаючи на це, доставка вантажів усередині країни та за її межами продовжує працювати, до того ж у посиленому режимі. Співробітники «Grand Logistics Company» докладають максимум зусиль, щоб забезпечити безперебійне постачання необхідних вантажів у найгарячіші точки країни. Насамперед це стосується медикаментів, продуктів харчування, одягу, засобів особистої гігієни та інших товарів першої потреби.

По-друге, слід зазначити, що з початком російської агресії перевезення комерційних вантажів практично повністю припинилися. Лише через кілька місяців підприємства почали відновлювати свою діяльність. Багатьом довелося терміново евакуювати свої виробничі цехи та офіси вглиб країни, у безпечніші регіони.

По-третє, транспортним компаніям довелося зіткнутися з необхідністю розробки нових маршрутів доставки різної продукції, оскільки деякі види вантажних перевезень виявилися недоступними. Це стосується авіадоставки та транспортування морським транспортом. У зв'язку з цим суттєво зросли навантаження на залізничні та автоперевезення. Багато магістралів було знищено, мости зруйновано, а деякі прикордонні пункти пропуску тимчасово закриті.

До цього слід додати, що морським транспортом перевозили більшу частину сільськогосподарської продукції, а це величезні обсяги, з якими за всього свого бажання залізниця впоратися не зможе. Тому логісти GLC зараз активно розробляють нові маршрути через річкові порти р. Дунай (Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайський та Кілія). Сьогодні розрахувати вартість перевезення вантажу у вибраному напрямку можна, зв'язавшись з менеджерами «Grand Logistics Company» або на сайті, скориставшись онлайн калькулятором.

Прогнози експертів щодо вартості вантажних перевезень на 2023 рік

Згідно з прогнозами експертів, у 2023 році рівень ставок на вантажоперевезення збільшуватиметься. Це пояснюється нестабільністю політичної та економічної ситуації у світі, зростанням цін на паливо, енергоресурси та запасні частини, технічне обслуговування техніки, що триває війною на території України, недоліком кваліфікованих водійських кадрів, який з кожним роком тільки збільшується, а також підвищенням ризиків дестабілізації економік у різних країн світу. Все це безпосередньо впливає на вартість вантажоперевезення, яке тільки протягом цього року зросло майже в 2 рази.

При цьому очікується, що в другій половині 2023 року ситуація у сфері внутрішньої та міжнародної логістики в Україні значно стабілізується, а ціни на послуги перестануть підніматися.

 

 

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру