Як змінився ринок вантажоперевезень Україною в умовах воєнних дій? - GLC - Grand Logistics Company
Обрати сторінку

Напад російських військ на Україну докорінно змінив життя кожного українця. Війна торкнулася абсолютно всіх сфер діяльності, у тому числі внутрішні та міжнародних вантажоперевезень. Через постійні обстріли та ракетні удари було припинено авіасполучення, блокада морських портів, унеможливило доставляти вантажі водним транспортом. Логістичні ланцюжки, які були налагоджені протягом тривалого часу, перестали нормально функціонувати. Проте ринок вантажоперевезень в Україні навіть в умовах активних бойових дій продовжує працювати, оскільки логістика є критично важливою для країни.

Основні зміни на ринку вантажних перевезень в Україні у воєнний час

 

Відразу слід зазначити, що з початком бойових дій навантаження на вантажоперевізників збільшилося в рази. Головним пріоритетом стала доставка гуманітарних вантажів до міст і сіл, які найбільше постраждали від російських окупантів. Другий важливий напрямок — евакуація промислових підприємств, а також комерційних компаній із зон бойових дій на Захід країни. Третій момент — забезпечення стабільного постачання критично важливої продукції з європейських країн — Польщі, Чехії, Німеччини, Великобританії та багатьох інших.

Війна оголила проблеми та у сфері вантажоперевезень. Багато компаній зіткнулися з нестачею транспортних засобів та кваліфікованих водіїв. Виникли також проблеми з паливом. Тому організацію вантажних перевезень по Україні, а також міжнародних перевезень найкраще довіряти великим компаніям, що працюють у цій сфері не перший рік, і вантажних автомобілів і спецтехніки, що мають власний парк. Це дозволить доставити практично будь-який вантаж, в оптимальні терміни та дотримання всіх необхідних умов, що особливо важливо при транспортуванні медикаментів, товарів, тварин і багатьох інших вантажів, що швидко псуються.

Ще один важливий момент в організації вантажоперевезень по Україні в умовах воєнного стану — це те, що доступні лише два основні види доставки — залізничним та автомобільним транспортом. При потребі співробітників «Grand Logistics Company» організують комбіновані (мультимодальні) перевезення, коли задіяні обидва види транспорту Такий підхід часто дає можливість мінімізувати витрати та прискорити процес транспортування.

Крім цього, слід враховувати, що нині у західних областях України не вистачає вільних складських приміщень, що обов'язково треба враховувати при організації процесу вантажоперевезення чи евакуації бізнесу.

Що найбільше перевозять Україною у воєнний час

 

В умовах війни першочерговими завданнями є забезпечення військових частин та важливих інфраструктурних об'єктів усім необхідним. А також максимальна допомога бізнесу швидше переїхати до більш безпечних регіонів країни та відновити свою діяльність. Як показує практика, під час війни значно збільшились обсяги транспортування всередині країни таких вантажів:

  • Продукти харчування;
  • Фармацевтична продукція;
  • Вантажі медичного призначення;
  • Одяг і взуття;
  • Засоби особистої гігієни;
  • Промислове обладнання;
  • Будівельні матеріали;
  • Запасні частини та комплектуючі;
  • Сільськогосподарська техніка та трактора
  • Паливо та технічні рідини;
  • Газобалонне обладнання;
  • Інструменти;

 

Це далеко не повний перелік товарів, які регулярно перевозяться в Україні в умовах бойових дій, і це не рахуючи вантажів військового призначення.

Чому важливо співпрацювати зі спеціалізованими компаніями

 

З початком бойових дій на території України, стала гостро відчуватися нестача транспорту та професійних водіїв. Щоб вирішити ці проблеми хоча б частково, уряд вніс низку змін до чинного законодавства. Наприклад, зараз керувати вантажним автомобілем масою 7,5 тонн можуть водії, які мають права категорії B.

Крім цього, організація вантажних перевезень в умовах бойових дій вимагає особливого підходу, не тільки до вибору способу доставки та транспортного засобу, а й розробки найбільш безпечних маршрутів. Для цього співробітники GLC постійно моніторять ситуацію, у тісній співпраці з державними органами, шукають об'їзні дороги, щоб доставити вантаж у цілісності і не наражати на небезпеку життя і здоров'я водіїв, експедиторів, вантажників та інших учасників логістичного ланцюжка.

Незважаючи на складності, що виникли, ринок вантажоперевезень по Україні працює та працюватиме, оперативно адаптуючись до ситуації. Все це спрямоване на те, щоб наблизити нашу спільну перемогу, та скоріше розпочати відновлення зруйнованих російськими окупантами міст та сіл.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру