Організація вантажоперевезення з Європи до України - блог GLC
Обрати сторінку

Торговельно-економічні зв'язки України із європейськими країнами постійно зміцнюються. Ключовими партнерами нашої країни є Польща, Угорщина, Данія, Німеччина, Іспанія, Італія, Португалія, Австрія, Нідерланди, Чехія та деякі інші держави. Товарообіг між країнами постійно збільшується, а разом з цим зростає попит на вантажоперевезення в Європу з України та у зворотному напрямку.

Особливості транспортної логістики у країнах ЄС

Транспортне сполучення у європейських державах розвинене дуже добре та знаходиться на високому рівні. Завдяки цьому, доставка вантажу з Європи може здійснюватися всіма видами транспорту, за рідкісним винятком країн, які не мають входу до моря (всього 14). При цьому лише Ліхтенштейн межує з державами, які теж не мають виходу до Світового океану.

Завдяки добре розвиненій транспортній інфраструктурі забезпечується зручний доступ до європейських ринків. В Україну з Європи регулярно здійснюються поставки:

 • Промислового обладнання;
 • Електроніки;
 • Комп'ютерної техніки;
 • Текстильних виробів;
 • Продуктів харчування;
 • Продукції машинобудівної галузі;
 • Товарів медичного призначення та фармацевтичних препаратів;
 • Парфумерії;
 • Меблів.

Це далеко не повний перелік товарів, що імпортуються в Україну, яка в свою чергу постійно експортує за кордон сільськогосподарську продукцію, вироби зі шкіри, чорні метали, великогабаритні металоконструкції, залізничні локомотиви, трактори, продукцію хімічної та харчової промисловості та багато іншого.

Важливість правильної організації міжнародних вантажних перевезень

Перед будь-яким підприємством, яке здійснює імпортно-експортні операції, рано чи пізно постає питання — як організувати ефективні вантажоперевезення з Європи до України та назад. При цьому мають вирішуватись такі завдання:

 • Безперебійність та своєчасність поставок;
 • Дотримання українських та міжнародних норм та стандартів;
 • Забезпечення безпеки вантажу та його споживчих властивостей;
 • Мінімізація витрат на логістику.

Досягти цього можна, маючи свій штат кваліфікованих співробітників і парк транспортних засобів, які відповідають міжнародним стандартам. Але це можуть дозволити собі лише великі промислові підприємства, агрохолдинги та бізнес-структури. Для більшості компаній та організацій оптимальним рішенням є послуга доставки вантажу з Європи, замовити яку можна звернувшись до однієї з компаній, що спеціалізуються в цій сфері діяльності.

Тут важливо правильно вибрати перевізника, він має бути надійним, перевіреним, мати позитивну репутацію і бути готовим вирішувати найскладніші та нестандартні завдання. В Україні одним із найбільших вантажно-транспортних підприємств є Grand Logistics Company, яка працює на ринку з 2007 року.

Логісти компанії мають великий досвід та власні напрацювання з організації процесів міжнародних вантажоперевезень. Плюс наявність власного парку транспортних засобів та добре розвинена матеріально-технічна база дозволяють вирішувати будь-які завдання. Вантажоперевезення з Європи виконуються різними видами транспорту. автомобільним, повітряним, залізничним, водним, при необхідності використовуються мультимодальні перевезення (комбіновані). Останній варіант особливо актуальний, коли доставляються збірні вантажі, а також у ті країни, де немає можливості доставити продукцію водним транспортом.

Для ефективної організації процесу, логісти обов'язково враховують - характер вантажу (маса, обсяг, габарити, упаковка), маршрут, терміновість доставки, наявність особливих вимог (наприклад, дотримання певного температурного режиму або норм та умов при перевезенні небезпечного вантажу), додаткові послуги, який спосіб транспортування та вид транспорту буде використовуватися, пора року та погодні умови. Все це впливає на остаточну вартість вантажоперевезення Європою.

Ще один важливий момент – це грамотне оформлення супровідної документації!

Нерідко трапляються випадки, коли через неправильно заповнену ТТН або митну декларацію, терміни доставки продукції істотно збільшуються, що для деяких груп товарів просто не допустимо. Тому документальний супровід та митно-брокерські послуги теж мають надавати кваліфіковані спеціалісти. Саме тому попит на повний комплекс послуг із доставки товарів до Європи останніми роками постійно зростає. Такий підхід гарантує своєчасність постачання, збереження вантажу, дотримання всіх норм та законів, а також є економічно вигідним.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру