Доставка вантажів з Китаю, нюанси перевезення та оформлення - блог GLC
Обрати сторінку

Китай - це найбільший експортер найрізноманітніших товарів по всьому світу, і Україна не є винятком. Незважаючи на дуже великі відстані, українські підприємці і прості громадяни регулярно замовляють продукцію китайського виробництва. Це пояснюється доступною ціною і великою різноманітністю асортименту. Також слід додати, що в останні роки якість китайських товарів стало значно краще. Все це позначається і на збільшенні попиту на вантажоперевезення з Китаю в Україну.

Особливості процесу доставки

Китай займає лідируючі позиції на ринку в сфері виробництва і поставок продукції харчової, легкої та хімічної промисловості, електроприладів і електронного устаткування, товарів тривалого використання, таких як велосипеди, смартфони, планшети, холодильники, сантехніка, телевізори, оргтехніка та багато іншого. Але знайти надійного постачальника і налагодити партнерські відносини - це тільки півсправи, так як крім цього ще потрібно правильно організувати доставку продукції в Україну.

 

Види вантажоперевезень

Більшість вантажів з Китаю доставляється в нашу країну морськими суднами. Зазвичай це контейнерні перевезення, збірних замовлень і великооптові поставки. Даний спосіб відрізняється демократичною ціною, можливістю перевозити особливо важкі і великогабаритні конструкції, продукцію не підлягає упаковці (навалом або насипом). Основними портовими містами є:

  • Німбо (провінція Чжецзян);
  • Шеньчжень - розташований недалеко від Гонконгу;
  • Гуанчжоу - є найбільшим морським портом міжнародного значення.

На другому місці за популярністю стоять авіаперевезення. Даний варіант є найбільш швидким. Його найчастіше вибирають коли потрібно терміново доставити в Україну з Китаю важливі документи, лікарські препарати, медичне обладнання, а також товар, який має обмежений термін зберігання або характеризується високою оборотністю.

Крім цього вантажоперевезення по напрямку Китай-Україна можуть здійснюватися залізничним транспортом, для цього використовуються вагони різних типів - криті, бункерні, напіввагони, платформи, ізотермічні, «термоси», «рефрижератори», «льодовики», автомобілевози, цистерни, хопери, думпкари. Серед ключових переваг даного варіанту можна виділити високу точність дотримання термінів, незалежність від сезону і погодні умов, а також менший термін перебування товару в дорозі, в порівнянні з морськими перевезеннями вантажів.

Деякі нюанси документального оформлення

У разі формування збірних контейнерів, потрібно враховувати, що таким чином можна перевозити продукцію з тривалим терміном зберігання, а клієнт готовий почекати повного завантаження (зазвичай на це йде від тижня до одного місяця). Сюди слід додати ще один важливий момент - перевізники далеко не завжди погоджуються поміщати в один контейнер товар різних видів, наприклад, текстильні вироби та електроніка. Це обумовлено тим, що зі збірними партіями можуть виникати проблеми при оформленні митної декларації та інших супровідних документів.

Альтернативою, при організації вантажоперевезень з Китаю в Україну може стати співпраця з постачальником, що має власні консолідаційні склади на території материкового Китаю. В основному це Пекін, Шанхай, Іву, Гуанчжоу, Нингбо, Дунгуань, Тяньцзінь і багатьох інших. Але тут теж є свої нюанси - товари з Тайваню і Гонконгу не збирають на консолідаційних складах, розташованих в містах материкового Китаю. Це пояснюється тим, що така продукція вимагає відповідного митного оформлення.

Також слід брати до уваги, що при доставці вантажу по морю, можуть виникнути непередбачені затримки, через погодні умови. Бувають випадки, коли терміни поставки переносяться на 1,5-2 тижні, а в деяких випадках доводиться чекати до наступного сезону або вибирати інший спосіб доставки. Але таке зазвичай трапляється якщо неправильно обраний маршрут або спосіб транспортування.

Процес перевантаження, на території європейських країн, представникам українських логістичних компаній, контролювати досить складно, якщо вони не мають партнерів. У деяких державах дозволяється перевантажувати далеко не всі товари, наприклад, в Італії.

Це тільки основні особливості доставки різних вантажів з Китаю в Україну. Тому, щоб процес був організований максимально ефективно, і з найменшими витратами, найкраще звернутися в перевірену логістичну компанію, наприклад, Grand Logistics Company, Кваліфікований персонал якої має достатньо знань і досвіду в цій сфері діяльності.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру