Особливості контейнерних перевезень в ХХI столітті - GLC - Grand Logistics Company
Обрати сторінку

Контейнерні перевезення, що здійснюються різними видами транспорту, в даний час стали головним способом доставки товарів. Будучи найбільш економічним видом транспортування продукції без виконання перевантажувальних операцій, дозволяють значно скоротити витрати на перевезення.

Історія розвитку доставки вантажів в контейнерах порівняно молода. Конструкцію такого транспортного засобу придумав М.Малкін з США. Щось схоже на використовували для залізничних перевезень і німці під час II Світової війни. Однак на повсюдне впровадження ідеї знадобилося ще два десятиліття. Максимум переваг, які забезпечують контейнерні вантажоперевезення, Проявилося під час доставок вантажів з США до В'єтнаму, коли в цьому регіоні відбувалася війна. До моменту її закінчення в 1973 році вже 4/5 усіх морських перевезень в регіоні Південно-Східної Азії були саме контейнерними. Незабаром вони стали і абсолютним світовим стандартом. 

Основні переваги

 • Універсальність. У контейнерах можна транспортувати будь-які вантажі, допущені відповідними правилами до перевезення.
 • Простота. Занурений в закритий блок вантаж в ньому ж і перевантажується з морського транспорту на залізничний і / або автомобільний.
 • Безпека. Всередині модуля максимально забезпечується збереження товарів, сировини. Закриття і відкриття контейнерів проводиться тільки в присутності представників замовників.
 • Зручність. У модулях спрощується складське зберігання і комп'ютерний трекінг.
 • Низька вартість транспортування.

З головних плюсів контейнерних перевезень випливають і їх недоліки:

 • Так, низька вартість компенсується повільною швидкістю переміщення контейнеровозів морськими шляхами, що особливо помітно при доставці продукції з США і, трохи менше, з Китаю.
 • Після отримання вантажу контейнер необхідно повернути. При цьому потенційна кількість товарів, що відправляються в зворотному напрямку, незрівнянно менше. Тому третина всіх контейнерів в зворотному рейсі, а часом і більше, перевозиться порожніми.

Види контейнерів

Сьогодні застосовується два види контейнерів в 20 і 40 футів. Як стандарт прийняті 20-футові модулі. У них обчислюється обсяг перевезень, місткість суден і т.д.

Крім розмірів контейнерів існують і різні їх типи:

 • стандартні;
 • термо (рефрижератори);
 • контейнери для наливних вантажів;
 • відкриті.

Якщо контейнерна перевезення передбачає використання декількох видів транспорту, то її називають мультимодальной або интермодальной.

Залізничні вантажоперевезення

Залізниці займають пріоритетне становище на ринку вантажоперевезень по безлічі причин. Це і розвиненість залізничної мережі, дешевизна щодо автотранспорту. За оцінками експертів щорічний обсяг таких перевезень складає приблизно 1,5 мільярда тонн найрізноманітніших вантажів: від нафти, лісу та іншої сировини, до побутової електроніки.

Переважна більшість великих підприємств має власні під'їзні залізничні колії. За ним здійснюються поставки сировини і відправка готової продукції.

Перевезення залізницею здійснюються:

 • універсальними вагонами;
 • контейнерами;
 • цистернами;
 • вагонами-рефрижераторами;
 • відкритими платформами і т.д.

Крім того існує безліч спеціальних типів вагонів, які призначені для одного виду вантажів. Це, наприклад, вагони для борошна, цементу, спирту, нафти, автомобілів і так далі.

вантажоперевезення

Вартість залізничних перевезень набагато нижче, ніж у автомобільних або авіа. Вона значно поступається лише морському транспорту. Крім того, доставка в окремі регіони іншими способами неможлива. Залізничний транспорт надійніше автомобільного та ймовірність аварій в рази менше, ніж на автострадах.

Поняття залізничні перевезення - це не просто навантаження вантажу в вагон в початковій точці маршруту і вивантаження в кінцевій, а цілий ряд моментів, за якими розраховуються тарифи. Це оформлення перевізних і супровідних документів, тарування вантажів, охорона в процесі перевезення і ін.

Однією з основних проблем залізничних вантажоперевезень є злодійство, якого не вдається уникнути навіть за допомогою охорони. Кращим виходом із ситуації є контейнерні перевезення. Занурений модуль закривається замовником і в такому вигляді доставляється в пункт відправлення, де перевантажується на залізничну платформу. У кінцевій точці, контейнер розкривається вже безпосередньо на складі замовника. Це гарантує збереження товарів.

Мультимодальні перевезення

Мультимодальні називаються ті вантажоперевезення, при яких використовується не один, а кілька видів транспорту. При цьому відповідальність за вантаж, починаючи від точки відправлення, і закінчуючи пунктом призначення, бере на себе одна експедиторська компанія.

Сьогодні мультимодальні перевезення є одними із затребуваних послуг на ринку, так як замовнику непотрібно самостійно зв'язуватися з декількома транспортними компаніями і займатися організаційними моментами. Особливо актуально це при доставках вантажів з інших країн - міжнародних вантажоперевезеннях.

Найбільш завантаженим напрямком є перевезення вантажів з Китаю. Цьому сприяє як зростання виробничих потужностей в цій країні, так і електронна комерція. Адже тепер, завдяки інтернет-сайтам, замовники стали безпосередньо замовляти партії товару у виробників.

Способи доставки

Існує три основних способи доставки: EXW, FOB і CIF / CIP. Кожен з них ми розглянемо більш докладно.

✓ EXW

Абревіатура розшифровується як Ex Works, будучи найбільш підходящим терміном, що описує даний вид вантажоперевезень - самовивезення. Покупець отримує товар на складі виробника. Далі вся відповідальність за вантажоперевезення і збереження товару повністю «лежить на його плечах». Продавець ні за що не відповідає.

✓ FOB

Розшифровується як «Free On Board». В даному випадку продавець зобов'язується доставити вантаж до того судну, яке йому вкаже покупець. З моменту розвантаження вся подальша відповідальність лежить на покупцеві.

✓ CIF / CIP

Розшифровується як «Cost, Insurance and Freight / Carriage and Insurance Paid». Схема, за якою продавець не тільки організовує доставку товару до зазначеної клієнтом точки, але і бере на себе зобов'язання по оформленню всіх супровідних документів, включаючи страховку.

вантажоперевезення

Організація мультимодальних перевезень є досить складною, і взятися за них можуть лише досвідчені транспортні компанії, такі як Grand Logistics CompanL. У нашому штаті є кваліфіковані спеціалісти і перекладачі, що забезпечують взаємодію з закордонними партнерами. Головним для замовника є доставка товару в цілості й схоронності і точно в обумовлені терміни. Все інше - турботи виключно транспортного експедитора.