Від чого залежить вартість вантажного перевезення? - блог GLC
Обрати сторінку

Транспортні послуги є затребуваним видом діяльності і зачіпають практично всі сфери життя. Це обумовлено необхідністю здійснювати постійну доставку різних вантажів між їх виробниками до споживачів або в торгові компанії. Сюди слід додати перевезення сировини і готової продукції, всі види переїздів, включаючи офісні, банківські та міжнародні. Відповідно, що і ціна на вантажоперевезення включається в вартість готової продукції, і залежить від багатьох факторів.

Основні види вантажних перевезень і їх вартість

Доставка вантажів може здійснювати різними видами транспорту:

 • Автомобільним - вважається найбільш доступним і популярним, так як дозволяє доставляти практично будь-які обсяги і в різні населені пункти;
 • Водним - відносно недорогий, дає можливість перевозити великі обсяги вантажів, але доставка може займати тривалий час і є обмеження по регіонах;
 • Повітряним - найшвидший, але і найбільш дорогий варіант.

Крім цього вантажоперевезення підрозділяються і по ряду інших критеріїв. наприклад, внутрішні, які здійснюються по території однієї країни, міжнародні - мають на увазі перетин одного чи кількох кордонів. Також вони бувають міжрегіональними, міжміськими, приміськими і місцевими (всередині міста, району або населеного пункту).

Також класифікація поділяє даний вид послуг за обсягом вантажу (масові, малотоннажні, збірні) і його характером - побутові, промислові, торговельні, будівельні, сільськогосподарські, військові, спеціального призначення, поштові, комунальні. Крім цього прийнято виділяти окремі види вантажних перевезень. До них відносяться - транспортування продуктів нафтогазової та хімічної промисловості, небезпечних вантажів, особливо цінної продукції (наприклад, ювелірні вироби, дорогоцінні камені і метали).

За періодичністю здійснення, послуги поділяються на регулярні, разові, сезонні, тимчасові.

Які фактори впливають на ціну вантажних перевезень

Та все це безпосередньо впливає на вартість вантажоперевезення. Але крім цього, остаточна ціна залежить ще від багатьох чинників.

 • Вибір транспортного засобу. Стандартний або спеціального призначення (рефрижератори, ізотермічні, бортові, напівпричепи, низькорамні, автовози, цистерни, платформи і так далі).
 • Вибір маршруту. Тут теж дуже важливо враховувати багато факторів, починаючи від пори року і стану доріг, і закінчуючи його протяжністю.
 • Необхідність перевантаження і послуг консолідаційних складів.
 • Потреба використання спецтехніки для завантаження, вивантаження або перевантаження продукції.
 • Терміни доставки. Нерідко вантажні перевезення виконуються декількома видами транспорту. Наприклад, повітряним і автомобільним.
 • Актуальні ціни на паливо. Необхідно враховувати маршрут, особливо якщо він пролягає через територію кількох держав.
 • Транспортні витрати на обслуговування транспортного засобу.
 • Наявність додаткових факторів. (Терміновість, дотримання певних режимів температурного або швидкісного, охорона вантажу, експедирування, страхування, оформлення митної документації і так далі).

Як розрахувати вартість перевезення вантажу і чи можна це зробити самостійно

З огляду на безліч факторів, що впливають на остаточну ціну послуг з доставки вантажів, а також велика кількість логістичних компаній, що пропонують різні умови співпраці, підібрати оптимальний варіант виявляється досить складно. Так на сайті багатьох транспортних підприємств є онлайн калькулятори, що дозволяють визначити орієнтовну вартість вантажоперевезення від постачальника до одержувача. Але є тут і свої особливості і тонкощі, починаючи від правильного вибору транспортного засобу, його завантаження, і закінчуючи маршрутом. Часто буває, що невелике збільшення маршруту, щоб забрати попутний вантаж, може істотно знизити вартість послуги.

Ще один важливий момент - це оперативність подачі транспортного засобу. Великі транспортні компанії, такі як GLC (Grand Logistics Company), мають великий парк транспортних засобів. Плюс співпраця з партнерами та приватними перевізниками з різних країн, дозволяє максимально швидко і вигідно вирішувати питання з підбором машин або іншого транспортного засобу.

Також слід враховувати, що замовлення повного комплексу послуг з вантажоперевезень, в більшості випадків виявляється набагато вигідніше, ніж просто доставка. Особливо це стосується міжнародної логістики, пов'язане з митним очищенням вантажів. Розібратися у всіх цих питаннях, і дізнатися вартість вантажоперевезення по конкретному маршруту і з урахуванням всіх умов і вимог, допоможуть менеджери компанії GLC.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру