Автомобільні вантажні перевезення з Білорусії до України - блог GLC
Обрати сторінку

Республіка Білорусь є важливим економічним партнером України, про що можна судити за статистичними даними, отриманими за перші 5 місяців 2021 року. За цей період Україна посіла 2-е місце серед партнерів Білорусі у галузі товарообігу та експорту, а щодо імпорту 4-е місце. Для України Республіка Білорусь за обсягом товарообігу є 6-м торговим партнером після КНР, Польщі, Німеччини, Росії та Туреччини. За період січень — травень минулого року товарообіг збільшився більш ніж на 36% та становив 2,3 млрд. доларів. Природно, що попит на вантажоперевезення Білорусь — Україна та у зворотному напрямку постійно зростає.

Основні товарні групи

Grand Logistics Company здійснює доставку вантажу з України до Білорусі та назад залізничним транспортом, вантажними автомобілями та літаками. Кожен із цих варіантів має свої плюси та мінуси і більше підходить для певних видів продукції. Найбільш поширеним є транспортування продукції та особистих речей автомобільним транспортом. За підсумками 2021 р. основу білоруського експорту склали такі групи товарів:

  • Мінеральні, азотні та змішані добрива;
  • Нафтопродукти;
  • Кокс;
  • Кам'яне вугілля;
  • Тягачі;
  • Трактори;
  • Продукція легкої промисловості;
  • Вантажівки;
  • Деякі види будматеріалів;
  • Сільськогосподарські товари та продукти харчування.

З України до Білорусі поставляються гербіциди, продукти харчування, сільськогосподарські товари, жири, олії рослинного походження, сільськогосподарські комбайни, промислове обладнання, дизельні транспортні засоби масою до 5000 кг для перевезення вантажів та багато іншого.

Особливості організації процесу

Вантажоперевезення Україна — Білорусь починаючи з червня 2021 р. здійснюються за новими правилами, згідно з якими імпорт певних груп товарів українського виробництва може бути виконаний лише за наявності разової ліцензії. Цей документ видає МАРТ (Міністерство антимонопольного регулювання та торгівлі). Перелік товарів, що підлягають ліцензуванню, досить великий. До нього входять шоколад та інші кондитерські вироби, пиво, пральні машини, шпалери, керамічна плитка тощо.

Все це суттєво ускладнює процес організації доставки вантажу з України до Білорусі. Тому, найкраще довіряти цю справу компаніям, що спеціалізуються на міжнародній логістиці. Одним із лідерів у цій сфері діяльності в Україні є GLC. Фахівці компанії мають великий досвід організації транспортування різних вантажів, включаючи негабаритні, великовагові, небезпечні, особливо цінні, швидкопсувні в різні країни світу, включаючи держави ЄС, колишнього СНД, Євросоюзу, Азії, а також США, Канаду, Австралію, Нову Зеландію, Японію, Африку, Аргентину та багато інших.

Кожна доставка вантажу з Білорусі в Україну організовується за індивідуальною схемою, з урахуванням обсягу поставки, виду продукції, що перевозиться, наявності особливих умов та побажань замовника. На основі цих факторів здійснюється підбір оптимального способу транспортування, вибір транспортного засобу та складання маршруту. Завдяки високій кваліфікації фахівців компанії та великому досвіду, в тому числі і в галузі ЗЕД, наявності власного парку транспортних засобів, включаючи спецтехніку, а також чіткої організації взаємодії всіх підрозділів, вантажоперевезення Київ-Мінськ Grand Logistics Company виконуються максимально швидко, з дотриманням міжнародних норм та стандартів та за найвигіднішими тарифами.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру