Перевозка опасного груза (ADR): суть и процесс – GLC - Grand Logistics Company
Обрати сторінку

Небезпечний вантаж - це різні речовини, що здатні створювати загрозу для здоров'я людини або негативно впливати на навколишнє середовище. Це можуть бути кислоти, барвники, медичні засоби, акумулятори, паливо та інші речовини, що використовуються в побуті або промисловості.

Класифікація небезпечних вантажів за ADR

Перевезення небезпечних вантажів має виконуватися фахівцями з багаторічним досвідом, які володіють усіма нюансами і складнощами доставки подібних товарів. Для визначення типу небезпечного вантажу необхідно ознайомитися з його хімічними, біологічними та фізичними властивостями, представленими в специфікації. Небезпечні вантажі ADR можуть бути:

1. Вибухові компоненти (клас 1);
2. Гази (клас 2);
3. Легкозаймисті рідини (клас 3);
4.1. Самореактивні речовини (клас 4.1);
4.2. Самозаймисті речовини (клас 4.2);
4.3. Легкозаймисті гази (клас 4.3);
5.1. Продукти, що окислюються (клас 5.1);
5.2. Органічні небезпечні речовини (клас 5.2);
6.1. Токсичні компоненти (клас 6.1);
6.2. Інфекційні речовини (клас 6.2);
7. Радіоактивні елементи (клас 7);
8. Корозійні склади (клас 8)
9. Інші небезпечні речовини (клас 9).

Номер класу не пов'язаний зі ступенем небезпеки речовини. Небезпечні вантажі отримують відповідний код, завдяки якому можна визначити їхні фізичні та хімічні властивості, а також віднести до певної категорії.Для спрощення орієнтування під час складання коду використовується як буквена, так і цифрова частина. Буква вказує на групу вантажів, а цифра - на характер властивостей речовини.

Знаки небезпечних вантажів для безпечної доставки

Після розуміння кодів слід описати знаки небезпечних вантажів, які також служать для їх маркування. Компанія Grand Logistics Company завжди відповідально ставиться до своєї роботи, завдяки чому замовники можуть бути впевнені в безпеці вантажу і відсутності додаткових витрат у процесі доставки. Небезпечні вантажі ADR доповнюються спеціальними знаками, які наносять безпосередньо на упаковку, в якій містяться речовини.

Ідентифікація небезпечних вантажів

Поширеним способом ідентифікації вантажу залишається за номером ООН. Для цього використовується чотиризначний унікальний номер, який присвоєно вантажу в типових правилах організації. У разі, коли номер не присвоєно, то процес ідентифікації вантажу буде виконано невідповідним чином, що створить серйозні труднощі в процесі доставки вантажу. Досвідчені перевізники також мають пам'ятати, що ідентифікаційний номер за класифікацією ООН не завжди є достатнім для того, щоб визначити тип небезпечного вантажу.
Важливо також враховувати можливість використання синонімів і альтернативних назв, щоб уникнути помилок.

Правила перевезення небезпечного вантажу

Вимоги залежать від внутрішніх або міжнародних перевезень. Транспортування радіоактивних вантажів здійснюється відповідно до правил радіаційної безпеки. Автомобільний транспорт може використовуватися тільки в тому випадку, якщо він відповідає встановленим вимогам. Для безпеки і дотримання всіх норм необхідно використовувати правильну упаковку і маркування.

 

Наша компанія, Grand Logistics Company, спеціалізується на безпечному і надійному перевезенні небезпечних вантажів. Звертайтеся до нас для консультації та організації перевезення для вашого бізнесу. Наші фахівці завжди готові допомогти вам з усіма питаннями, пов'язаними з перевезенням небезпечних вантажів.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру