Перевезення небезпечних вантажів з Європи до України – GLC - Grand Logistics Company
Обрати сторінку

Доставка небезпечних вантажів з Європи в Україну є одним із найскладніших видів транспортних послуг. Пояснюється тим, що неправильно організоване перевезення небезпечних вантажів становить потенційну небезпеку для довкілля, а також здоров'я та життя людей. Тому послуги повинні надаватися відповідно до чинних міжнародних норм та стандартів, компаній, які мають на це відповідний дозвіл та ліцензію. В Україні, лідером у цьому сегменті ринку вантажоперевезень є «Grand Logistics Company», яка має власний парк вантажних автомобілів та спецтехніки з допуском до транспортування небезпечних вантажів усередині країни та за її межами, а також штат кваліфікованих водіїв, які пройшли спеціальне навчання у рамках ДОПІГ.

Які вантажі належать до категорії небезпечних?

Поняття «Небезпечний вантаж» визначено у документі №1644-III у загальних положеннях. Ця категорія поєднує речовини та матеріали, які в процесі перевезення здатні пошкодити транспортні засоби, будівлі, споруди і при цьому завдати шкоди навколишньому середовищу, а також життю та здоров'ю людей та тварин. Це пояснюється певними їх властивостями та здатністю спровокувати пожежу, вибух та інші негативні дії. До цієї категорії належать - розчинники, аерозолі, клеї, фарби, лаки, кислоти, пестициди, паливо, літієві акумулятори, вогнегасники, деякі види медпрепаратів та багато іншого, всього до переліку небезпечних вантажів понад 3500 найменувань.

Важливо розуміти, що загроза, яку несуть у собі такі речовини та матеріали (займання, вибух, інфекційне або радіоактивне зараження та інші), може здійснитися лише при збігу конкретних умов при їх завантаженні/розвантаженні та транспортуванні. Тому, з метою недопущення збігу цих чинників та можливих негативних наслідків, перевезення небезпечних вантажів виконується строго за встановленими правилами, з дотриманням необхідних умов та норм.

Класифікація небезпечних вантажів

Відповідно до закону України про транспортування небезпечних вантажів, всі матеріали та речовини, що потрапляють до цієї категорії, поділяються відповідно до виду небезпеки та ступеня впливу на 9 основних класів:

1 - Вибухові;

2 - Газоподібні;

3 - Рідини здатні легко спалахувати;

4 - Самозаймисті речовини;

5 - Органічні пероксиди, здатні спровокувати займання інших матеріалів та предметів, що підтримують горіння, що окислюють;

6 - Різні види субстанцій (інфекційних та токсичних);

7 - Радіоактивні, а також речовини до складу яких входять радіоактивні ізотопи;

8 - Корозійні матеріали;

9 - Інші види.

Суб'єктами перевезення небезпечних вантажів є відправники, транспортна компанія та одержувач. При цьому відправник зобов'язаний забезпечити виконання всіх підготовчих заходів та передачу перевізнику вантажу з повним пакетом супровідної документації, у непошкодженій та відповідній упаковці, на яку має бути нанесене спеціальне маркування.

Логістична компанія зобов'язана прийняти небезпечний вантаж і доставити його до місця призначення у вказаний термін. При цьому повинен використовуватися лише відповідний транспорт, а маршрут попередньо узгоджується з представниками відповідних служб та Національної поліції.

Отримувач, при прийманні доставленого вантажу, повинен уважно перевірити цілісність упаковки, відповідність її кількості та маркування, зазначених у документах та забезпечити розвантаження транспортного засобу з дотриманням усіх норм та умов.

 

 

Особливості перевезення небезпечних вантажів з Європи в Україну

Перевезення небезпечних вантажів з європейських країн в Україну компанією GLC, в даний час здійснюється автомобільним транспортом. При цьому використовуються спеціальні вантажні машини, на які є спеціальний допуск, а водії пройшли спеціальне навчання і мають не менше 3-х років безперервного стажу водія, а також здатні забезпечити високий ступінь безпеки. При необхідності вантаж, у процесі транспортування, може супроводжуватися експедиторами, охороною та машинами ДПС.

Ще один важливий момент — обов'язкове страхування життя та здоров'я водія та інших осіб, які беруть участь у перевезенні небезпечних вантажів із Європи до України. Всі ці умови неухильно дотримуються співробітниками Grand Logistics Company, при організації логістичного процесу.

 

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру