Які трансформації переживає український ринок? - GLC - Grand Logistics Company
Обрати сторінку
Вторгнення армією Російської федерації на територію України призвело до глобальних змін у всіх сферах діяльності, одним з яких є логістика. У той же час, кардинальні зміни торкнулися не лише українських перевізників, але й вплинули на транспортні компанії по всьому світу. Однією з ключових таких змін було перерозподіл логістичних ланцюгів доставки та загальна трансформація цього сегменту транспортних послуг.

 

З якими проблемами стикалися українські перевізники у 2022 році

 

Відразу після початку війни вантажні перевезення були переорієнтовані на доставку критичних товарів, гуманітарних та військових товарів та продуктів, необхідних для стратегічних підприємств. Обсяг товарів, що перевозяться з європейських країн до України, багато разів збільшувався дорогою та залізницею. У той же час транспортування товарів морем і повітря стало майже неможливим. Кожна транспортна компанія, яка продовжує свою діяльність у повному масштабному війні, зіткнулася з наступними проблемами:

  • Необхідність розробити нові логістичні маршрути, враховуючи поточні умови;
  • Працювати в максимальних навантаженнях;
  • Дефіцит транспортних засобів, особливо для перевезення великих, особливо важких та небезпечних товарів;
  • Відсутність кваліфікованих водіїв;
  • Проблеми з паливом;
  • Величезні лінії на прикордонних пунктах пропуску;
  • Доставка комерційних товарів у перші місяці війни була майже на нулі;
  • Необхідність постійно адаптуватися до швидко мінливої ​​ситуації.

Все це дозволило транспортній промисловості зробити високоякісну крок вперед та покращити доставку будь -якого вантажу в Україну, по всій країні та за кордоном.

 

Які зміни відбуваються в галузі логістики на українському ринку

 

Багато іноземних перевізників відмовляються доставляти товари в Україну через бойові дії у багатьох регіонах та постійні ракетні страйки. Тому їх замінили українські водії. Ряд прийняті закони, прийняті Українським урядом, та додаткові квоти на 2023 рік для вантажних перевезень шляхом дорожнього руху та спрощення митних процедур та набагато більше сприяють цьому.

Слід зазначити, що ринок українських транспортних послуг, навіть у такий важкий час, продовжує активно розвиватися та йти шляхом оптимізації логістики в країні. На даний момент найважливішими завданнями в цьому напрямку є:

  • Розвиток складської інфраструктури;
  • Поновлення та модернізація парку транспортних засобів;
  • Прискорений розвиток річкового транспорту;
  • Розробка нових маршрутів та схем взаємодії;
  • Вирішення питання персоналу та навчання спеціалізованих фахівців;
  • Оперативна реалізація передових технологій та інноваційних рішень;
  • Спрощення внутрішніх перевірок та процесів оформлення супровідних документів — насамперед це стосується агропромислового сектора, зокрема із сертифікацією фітосанітарної та ветеринарної служб.

 

Важливою подією стало рішення Європейської Комісії щодо внесення українських логістичних маршрутів до індикативних карт TEN-T мережі. Це стало ще одним важливим стратегічним кроком на шляху до інтеграції України до Євросоюзу. Насамперед нововведення сприятимуть реалізації проекту «Шляхи солідарності». Ця ініціатива націлена на розвиток експорту української сільськогосподарської продукції та доставку до країни гуманітарної допомоги. 

Прийняття цих змін у найближчому майбутньому залучає фінансові ресурси європейських інвесторів для модернізації та вдосконалення логістичної інфраструктури України, а також усунення існуючих перешкод при здійсненні вантажних перевезень, зменшити транспортні витрати та активніше розробити багатомодальні схеми доставки продуктів. Все це в кінцевому підсумку повинно призвести до підвищення якості послуг під час перевезення товарів. Тому можна констатувати такий факт, що на даний момент український ринок вантажів має достатній потенціал і хороші можливості для продовження активного розвитку, вирішення найскладніших завдань та збільшення обсягу постачання як всередині країни, так і за її межами .

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру