Міжнародні вантажоперевезення грають важливу роль в діяльності підприємств, що спеціалізуються на імпортно-експортних поставках різноманітних товарів. Діяльність у даній сфері дуже багатогранна, а правильне використання основних принципів логістики дозволяє домогтися максимального скорочення часу між купівлею сировини і постачанням готової продукції. Для цього транспортних компаній використовують різні види міжнародних вантажоперевезень, а правильний вибір способу доставки і транспортного засобу є найважливішою умовою оптимізації всього процесу.
Основні види міжнародної логістики
Доставка вантажів може здійснюватися різними видами транспорту - автомобільним, залізничним, водним, повітряним або комбінований варіант. Мультимодальні перевезення передбачають застосування 2-х і більше видів транспорту, наприклад водний і автомобільний. Кожен з цих варіантів має свої плюси і мінуси і більше підходить для вирішення конкретних завдань. Тому кваліфіковані фахівці великих логістичних компаній, таких як Grand Logistics Company завжди особливу увагу приділяють вибору найбільш підходящого транспорту. Завдяки цьому вдається здійснювати транспортування вантажу по оптимальному маршруту, в найкоротші терміни і з мінімальними фінансовими витратами.
У США, Японії, країнах західної Європи лідируючі позиції займають автомобільні перевезення, трохи від них відстає залізничний транспорт, а потім йде морський, річковий і повітряні судна. В Україні, як і в більшості країн колишнього СНД, перше місце за обсягами міжнародних вантажоперевезень займає залізничний транспорт. Але в останні роки простежується тенденція стабільного збільшення ролі автомобільного транспорту. Що стосується перевезень морськими судами, то вони в пріоритеті в морських державах - Японія, США, Китай, Норвегія, Швеція, Португалія, Фінляндія, Греція, Великобританія та інші.
Особливості вибору оптимального транспорту
1. Міжнародні автомобільні вантажоперевезення здійснюються з використанням наступних типів транспортних засобів - криті і бортові фури, причепи та напівпричепи, рефрижераторні та ізотермічні фургони, бортові і відкриті платформи, цистерни, автовози, «Jumbo», автозчеплення, трали, контейнеровози.
2. По залізниці доставка вантажів може виконуватися в закритих товарних вагонах і напіввагонах, цистернах, вагонах «термосах», «льодовиках», ізотермічних, бункерного типу, рефрижераторах, автомобілевозах, вагонах-платформах, хоперах, думпкарах, «кенгуру», транспортерах.
3. Для перевезень по морю і через океан використовують судна наступних типів - танкери, газовози, суховантажі, контейнеровози, балкери, ролкери, пороми, лісовози, рефрижераторні, судна подвійної спеціалізації, універсальні.
4. Для авіаційних вантажоперевезень можуть використовуватися пасажирські і вантажні літаки. В основному це повітряний транспорт таких всесвітньо відомих виробників ан, ІЛ, ТУ, Boeing, Airbus.
Вибираючи оптимальний варіант міжнародних вантажоперевезень необхідно враховувати ряд важливих факторів - характер вантажу, його габарити і масу, загальний обсяг, наявність особливих умов і вимог до транспортування і термінів доставки, особисті побажання замовника, вартість обраного способу. Також обов'язково потрібно брати до уваги вимоги та перелік дозволених до транспортування вантажів тим чи іншим транспортом.
Найбільше обмежень, при доставці продукції повітряним транспортом. Але зате це найшвидший спосіб перевезти терміновий вантаж. Наприклад, важливі документи, особливо цінний вантаж (ювелірні вироби і так далі), продукцію з обмеженим терміном придатності, а також лікарські препарати та предмети медичного призначення. Останнім часом, особливо в умовах карантинних обмежень, все більшим попитом користуються мультимодальні перевезення різних товарів.
У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?