Етапи організації морських перевезень вантажу - блог GLC
Обрати сторінку

Міжнародні вантажоперевезення морським транспортом користуються постійним попитом. Це пояснюється доступною ціною, Високим ступенем збереження вантажу, зручністю проведення навантаження-вивантаження, мінімальними обмеженнями по видах доступних до транспортування товарів, можливістю перевозити великі обсяги різноманітної продукції, включаючи великовагові і великогабаритні. Різні види морських судів дозволяють доставляти вантажі в контейнерах, цистернах, навалом, в газовозах, лісовозах і так далі, а різні варіанти їх завантаження дозволяють вирішувати практично будь-які завдання.

Види вантажних перевезень водним транспортом

Морські вантажоперевезення поділяють на 2 основні види - зовнішні (міжнародні) та внутрішні. Крім цього вони поділяються на морський фрахт, контейнерні, навалочні (наливні), Ро-ро і «двері-двері». Кожен з них має свої особливості.

Морський фрахт - договір найму морського судна, для доставки вантажу. В цьому випадку в розпорядження фрахтувальника корабель передається повністю на один або кілька рейсів, в залежності від умов договору. Це оптимальний варіант для випадків, коли потрібно перевезти велику партію товару або специфічного вантажу, що вимагає дотримання особливих умов. Даний варіант також часто використовують великі логістичні компанії.

Контейнерні перевезення користуються великим попитом завдяки невисокій вартості, оперативності проведення вантажно-розвантажувальних операцій і гарантії збереження речей, що перевозяться. Також немає необхідності в оренді складу для тимчасового зберігання і розміщення товару. Такий спосіб транспортування відмінно підходить для організації мультимодальних перевезень коли задіяні 2 і більше видів транспорту.

Ро-ро перевезення - передбачає горизонтальний спосіб завантаження, і застосовують для доставки накатних вантажів. До останніх відносяться - автомобілі, тягачі, причепи, трейлери, промислове обладнання, яке може бути завантажене вкативаніем на борт корабля через апарель, за допомогою навантажувальних платформ, а також з використанням навантажувачів та іншої спецтехніки.

Вантажоперевезення навалом (насипом) - використовуються для доставки вантажів без упаковки (тари). В основному це вугілля, пісок, концентрати руди, добрива та інші сипучі, для транспортування яких не потрібна спеціальна укладка, кріплення і фіксація. Для доставки рідких і газоподібних речовин використовують танкери і газовози.

Вантажоперевезення «двері-двері» - це комплекс усіх логістичних заходів, в результаті яких здійснюється доставка товару від відправника до одержувачу. Сюди також входить оформлення всієї необхідної документації, погрузка-вивантаження, контроль місцезнаходження вантажу.

Поетапна організація процесу

Ще один важливий плюс морських вантажоперевезень - це відносно проста схема організації процесів. Основними її етапами є:

  • Фрахтування - комплекс підготовчих заходів і укладення договору;
  • Заповнення контейнера;
  • Доставка завантаженого контейнера в порт;
  • Завантаження на судно;
  • Перевезення водним транспортом до порту призначення;
  • Оформлення в митному терміналі, в відповідниками з нормами і правилами країни прибуття;
  • Розвантаження і доставка одержувачу.

Даний вид міжнародних вантажоперевезень є найбільш демократичним за ціною, але і займає досить багато часу. У деяких випадках процес може затягнутися на кілька місяців. Якщо країна не має прямого виходу до моря, то фахівці Grand Logistics Company рекомендують використовувати даний спосіб при організації мультимодальних перевезень. Це дозволяє істотно знизити вартість доставки продукції.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру