Що і куди вигідно перевозити залізницею - блог GLC
Обрати сторінку
Перевезення вантажу залізницею має ряд важливих переваг і тому широко застосовується при організації внутрішніх та міжнародних вантажних перевезень. Особливою популярністю користується доставка різних видів продукції в контейнерах. Але, як і інших видах доставки, тут теж є свої нюанси. Тому логісти GLC вирішили допомогти розібратися у всіх цих тонкощах і пояснити, що і куди вигідно перевозити залізничним транспортом.

Які вантажі можна перевозити в контейнерах

Приблизно 30% всіх вантажів, що транспортуються по залізничних коліях перебувають в контейнерах, які представляють собою міцні металеві конструкції. Призначені для упаковки і транспортування широкого переліку продукції, а також особистих речей. Найчастіше контейнерні залізничні вантажні перевезення застосовують для наступних категорій вантажів:

  • Збірні;
  • Упаковані в окремі короба і ящики;
  • Насипні;
  • Продукти харчування, в тому числі і ті, що швидко псуються;
  • Будівельні матеріали;
  • Меблі;
  • Фармацевтична продукція;
  • Електроприлади;
  • Запасні частини й комплектуючі та багато інших.

Крім цього, в спеціальних контейнерах дозволяється перевезення небезпечних вантажів що здійснюється за погодженням з державною адміністрацією.

Типи залізничних контейнерів

Одним з ключових переваг контейнерних перевезень є швидке їх навантаження-вивантаження, а також перевантаження на інші види транспорту, наприклад морський або автомобільний, за допомогою вантажопідйомної техніки. Щоб це було зручно здійснювати всі контейнери стандартизовані і поділяються за кількома параметрами.

  1. Вантажопідйомність. Бувають малотоннажні (вага брутто не перевищує 3-х тонн), середньотонажні - (до 10-ти тонн і до 5-ти тонн для жд) і великотоннажні (понад 10 тонн, їх ще називають морськими - на 20 і 40 футів).
  2. Габаритні розміри. Розрізняють такі види - стандарт (маркуються DV, ST, GP), збільшені по ширині (PW), збільшені по висоті (HC), зі знімною жорсткою кришкою (HT), з відкритим верхом, ті, що накривають брезентом (OT), контейнер-платформа ( FR).
  3. За об'ємом. Даний параметр особливо важливий при формуванні збірних вантажів.

Для різних видів контейнерів використовуються і різні типи залізничних вагонів. Наприклад, для великотоннажних контейнерів потрібне використання довгобазових платформ. Контейнери інших видів, найчастіше перевозять на стандартних платформах або напіввагонах.

 

Переваги залізничних контейнерних перевезень

Упаковка різних вантажів в контейнері дозволяє захистити їх від несприятливих впливів зовнішніх чинників, спростити процес проведення вантажно-розвантажувальних робіт, забезпечити високий ступінь безпеки і збереження (розкрити металеву конструкцію, без видимих пошкоджень, досить складно), надання документації, на товар, що перевозиться, дозволяє прискорити процедуру перевірок, без відкривання контейнера.

Серед інших переваг даного способу вантажоперевезень можна виділити:

  • Широкий перелік продукції, дозволеної до транспортування в залізничних контейнерах;
  • Мінімальна вірогідність затримок, так як рух поїздів чітко регламентовано графіком;
  • Зручність використання при організації мультимодальних доставок;
  • Спрощена процедура митного оформлення;
  • Відносно невисока вартість;
  • Оптимальний варіант для збірних вантажів;
  • Тара є багаторазовою і може використовуватися тривалий час;
  • Універсальність - можна застосовувати для різних вантажів і на території практично всіх країн, а в складі мультимодальних перевезень і по всьому світу.

Є тут і свої мінуси. В першу чергу це стосується прив'язки до діючих маршрутів, відносна складність оформлення супровідної документації, наявність обмежень за географічним розташуванням, необхідність перевантаження або заміни колісних візків залізничних складу, не можна відправити товар в день звернення.

З огляду на всі перераховані вище фактори можна зробити наступний висновок, контейнерні залізничні вантажні перевезення найбільш вигідні при транспортуванні великих партій товарів або збірних вантажів на далекі відстані, а також при використанні в схемах комбінованих доставок з країн ближнього і далекого зарубіжжя і всередині країни.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру