Як зараз відбувається доставка вантажів з Туреччини до України? - GLC - Grand Logistics Company
Обрати сторінку

Туреччина протягом тривалого часу є одним із ключових стратегічних партнерів України. Протягом останніх 5 років економічні відносини між країнами динамічно розвивалися. Війна, розв'язана Росією, внесла істотні корективи до налагоджених схем та маршрутів доставки вантажів з Азіатських країн до України. Туреччина є найважливішим логістичним хабом, через який доставляються товари з Європи до Азії та у зворотному напрямку. Тому для українських логістичних компаній дуже важливе значення мають вантажоперевезення з Туреччини, які мали великий попит і до початку військової агресії РФ проти України. Зараз це один із найбільш завантажених напрямків, яким доставляються товари з Туреччини, Китаю, Грузії, Казахстану та багатьох інших країн.

 

Як здійснюється доставка вантажу з Туреччини до України в умовах воєнного часу.

 

До 24 лютого 2022 року, вантажоперевезення до Туреччини з України та у зворотному напрямку здійснювалися всіма видами транспорту. Постійні обстріли Одеси, Миколаєва та багатьох інших міст України, ракетні удари по об'єктах інфраструктури, блокада морських портів, тимчасова окупація Криму та частини Херсонської області унеможливили морські вантажоперевезення, а також авіадоставку, оскільки повітряне сполучення над територією України закрите. Тому транспортним компаніям довелося в найкоротший термін перебудовувати логістичні ланцюжки та замінювати авіа та залізничні вантажоперевезення до Туреччини на доставку вантажними машинами. Ефективно впоратися з цим завданням змогли лише великі логістичні підприємства, які мають власний парк транспортних засобів, налагоджені партнерські відносини із закордонними перевізниками та достатній досвід робіт у цьому напрямі.

У умовах, дедалі популярнішими стають мультимодальні перевезення різних видів продукції. У морські порти та аеропорти Туреччини товар поставляється з різних куточків земної кулі, а потім він перевантажується на вантажні автомобілі та вирушає до України. Також постійно здійснюється доставка товарів із Туреччини до України місцевого виробництва. В основному це:

  • Текстильні вироби;
  • Одяг;
  • Взуття;
  • Оливкова олія;
  • Лікарські засоби;
  • Медичне обладнання;
  • Побутова техніка;
  • Сільськогосподарська продукція;
  • Промислове обладнання запасні частини та комплектуючі;
  • Косметичні засоби та косметика;
  • Небезпечні вантажі (ADR).

Це далеко не повний перелік товарів, що перевозяться з Туреччини в Україну та у зворотному напрямку. Тому, щоб забезпечити доставку такого широкого переліку продукції, необхідно використовувати вантажні автомобілі різного типу — єврофури, платформи, зерновози, тягачі, цистерни, Jumbo, автозчеплення, лісовози, рефрижератори, ізотермічні фургони, автовози та інші.

Як змінилися вантажоперевезення з Туреччини в Україну під час війни

 

Відразу слід зазначити, що з початком російської військової агресії, перевезення комерційних вантажів сильно скоротилися, основний акцент був зроблений на товари першої необхідності і гуманітарну допомогу, що надходить з багатьох країн світу. Після перших місяців війни український бізнес почав відновлювати свою діяльність, що дуже важливо для економіки країни, і вантажоперевезення до Туреччини знову почали стрімко збільшуватися. Насамперед це сільськогосподарські товари — зернові та олійні куьтури, а також продукція металургійних підприємств. Терміни доставки вантажів дещо збільшилися, також зросла ціна на вантажоперевезення до Туреччини і назад. Пояснюється зміною звичних маршрутів транспортування вантажів, великими чергами на прикордонних пунктах пропуску та збільшенням ціни на пальне.

Окремо слід зазначити велику кількість громадян України, які через війну змушені були в перші дні війни залишити власні будинки та квартири, зруйновані ракетними ударами та артилерійськими обстрілами або опинилися на тимчасово окупованій території. Багато сімей, в основному це жінки з дітьми та люди похилого віку, а також інваліди їдуть за кордон, узявши з собою тільки найнеобхідніше. Нині вже родичі можуть відправити посилку до Туреччини з особистими речами та підтримати своїх близьких. Дуже важливо, що український ринок вантажоперевезень продовжує активно працювати та динамічно розвиватись в умовах війни. Досягається це завдяки самовідданій роботі співробітників транспортних компаній, впровадженню інноваційних технологій, оптимізації робочих процесів та допомоги закордонних партнерів.

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру