Вантажоперевезення по Україні - ключові напрямки в умовах війни
Обрати сторінку

Війна, розв'язана російською федерацією, внесла істотні корективи в життя кожного українця і торкнулася всіх сфер діяльності, включаючи вантажоперевезення. Добре відпрацьовані логістичні ланцюжки перестали працювати, доставка морським та повітряним транспортом стала неможливою. Багаторазово зросли ризики у процесі транспортування вантажів автомобільним та залізничним транспортом. При цьому обсяги вантажоперевезень значно збільшилися. «Grand Logistics Company» продовжує займати лідируючі позиції у сфері внутрішніх та міжнародних вантажних перевезень, та здійснює доставку будь-яких вантажів до всіх міст і населених пунктів України, що знаходяться під контролем ЗСУ.

Ключові зміни в області вантажоперевезень по Україні

Буквально з першої години російської агресії проти українського народу, перед транспортними компаніями стояло дуже складне завдання — максимально швидка розбудова діяльності, оскільки логістика у воєнний час є критично важливою. Тому співробітникам компаній необхідно було терміново вирішувати такі завдання:

  • Розробка нових маршрутів, особливо в таких напрямках – Київ – Харків, Запоріжжя – Київ, Дніпро – Київ – Львів та деякі інші;
  • Переорієнтація на доставку найнеобхідніших вантажів з пріоритетом на гуманітарні;
  • Перерозподіл обсягів вантажопотоку між залізничним транспортом та автомобільним;
  • Налагодження тісної взаємодії з волонтерами та координаційними центрами;
  • Нестача транспортних засобів та водіїв, оскільки багато хто вирушив захищати Україну;
  • Дефіцит складських приміщень.

 

Це перелік лише основних проблем, який можна продовжувати ще дуже довго, це й дефіцит палива, особливо у перші місяці повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ на територію України, та необхідність терміново вивозити виробничі цехи та комерційні підприємства з прифронтових ділянок углиб країни.

Окремо слід зазначити розробку нових маршрутів, навіть між містами та населеними пунктами, де раніше було гарне автомобільне сполучення. Багато мостів було знищено, а дороги розбиті і заміновані. Тому працювати доводиться у дуже екстремальних умовах, з великими фізичними та психологічними навантаженнями.

Особливості адаптації до вимушених змін

Деякі питання вдалося вирішити завдяки своєчасно прийнятим законам, зокрема водіям, які мають права категорії «B», дозволили керувати вантажними автомобілями масою до 7,5 тонни (раніше для цього необхідно було мати категорію «C», «C1»). Окрім цього, водіям призовного віку дозволено здійснювати міжнародні вантажоперевезення, тобто перетинати кордон при оформленні спеціальної заявки. Ці заходи дозволили частково вирішити питання нестачі водіїв вантажного автотранспорту.

 

Відбулися зміни і в роботі залізничного транспорту, через регулярний обстріл критичної інфраструктури, диспетчерські служби змушені змінювати маршрути та графіки руху поїздів. Все це позначається і на інших учасників логістичних процесів. Дуже складним є вантажоперевезення Одеса-Київ та Запоріжжя-Київ, нещодавно відновили рух залізничних поїздів у напрямку Київ-Херсон.

 

Також слід зазначити деяку активізацію бізнесу, якщо в перші місяці комерційних рейсів практично не було, то сьогодні багато підприємств відновили свою діяльність. тому потрібні постачання комплектуючих запчастин та доставка готової продукції кінцевому споживачеві. Великі складнощі виникають із розміщенням продукції на складах, оскільки площ критично не вистачає. Ця проблема існувала і до початку війни, але з огляду на популярність напрямків вантажоперевезень Львів-Київ, а також з Івано-Франківська, Ужгорода та багатьох інших західних міст вирішувати питання доводиться буквально «з коліс».

 

Тому, в організацію поставок найрізноманітніших вантажів, дуже значної ролі грає кваліфікація персоналу транспортних компаній, їх професіоналізм, націленість на кінцевий результат, і вміння приймати правильні рішення у складних ситуаціях. З усіма цими завданнями, починаючи з перших днів війни, яку розпочала Росія проти України, успішно справляються співробітники компанії «GLC».

У ВАС З'ЯВИЛИСЯ ПИТАННЯ?

задайте їх менеджеру